Glossario Porte Ferrero Legno

Glosář

Více o produktu od A do Z

Ve světě značky FerreroLegno detaily nejsou jen pouhými detaily a slova pouze kombinací písmen, ale výrazy, jež přesně vyjadřují inovaci a splňují určitou funkci.

Pro Vás, kdo se nespokojí se stručnou informací, jsme připravili tento rozsáhlý glosář, který Vám umožní dozvědět se, co se skrývá za jednotlivými dveřmi FerreroLegno.

Konstrukční provedení dveří

Elementi di una porta

Křídlo

V běžném hovorovém jazyce se nazývá jednoduše "dveře". Může být vyrobeno ze dřeva při využití různých konstrukčních řešení

Obložky

Podélné prvky tvořící rám kolem křídla; zakrývají spoj mezi pevnou zárubní, obložkovou zárubní a zdí.

Obložková zárubeň nebo pouzdro

Konstrukce ze dřeva jehličnatých stromů, která obkládá celou tloušťku zdi a osazuje se do stavebního otvoru určeného pro dveře.

Zárubeň pevná

Je základním prvkem moderních dveří; skládá se ze stojin (vertikálních profilů) a z nosníku (horizontální prvek uložený na horní části zárubně).

Závěsy

Slouží k uchycení křídla k zárubni a určují směr rotace. Mohou být viditelné nebo skryté. Některé typy závěsů jsou univerzální, což znamená, že dovolují určit směr otevírání křídla během montáže, aniž by bylo nutné odstranit obložky či jiné části zárubně. Moderní závěsy jsou opatřeny regulačními závity pro přesné nastavení, takže umožňují regulaci křídla jak na výšku tak na šířku a do hloubky.

Certifikáty

Záruční list má platnost dva roky a vztahuje se na všechny komponenty dveří, včetně závěsů a zámků. Certifikát Iso 9001 a Iso 14001 je zárukou na všechny výrobní procesy, jež jsou neustále zdokonalovány. (…)

Rozměry

Standartní rozměry jsou přibližně 70 cm šířka pro dveře určené pro technické prostory a 80 cm pro všechny ostatní prostory. Standartní výška je 200/210 cm a tloušťka průměrně 10 cm. Rozměry, které musíme nezbytně znát při nákupu dveří, jsou výška, šířka a hloubka (tloušťka zdi). Prostory musí být změřeny po instalaci dveřního pouzdra, po dokončení podlahových úprav a povrchových úprav stěn (musí již být položeny kuchyňské a koupelnové obkládačky). Mimoto je nezbytné určit směr otevírání (v případě jednokřídlových otočných dveří se dává přednost otáčení směrem k nejbližší kolmé stěně; v tomto případě se vzdálenost mezi křídlem a stěnou může pohybovat mezi 8/10 až 70 cm, což případně umožní umístění skříně do prostoru za dveřmi). (…)

Těsnění

jsou elastické prvky kruhového průřezu, z gumy nebo PVC, jež se vkládají pod tlakem bez použití lepidel do předem připravených ložisek, většinou na vnitřní stranu pevné zárubně. FerreroLegno nabízí systém Silent System, který tlumí rány způsobené nárazy křídla na zárubeň, má výborné protihlukové vlastnosti, pomáhá udržovat stabilní teplotu prostředí a zabraňuje šíření prachu (…)

Dveře otoč

Jsou klasické dveře, mohou být jedno nebo dvoukřídlové, hladké nebo s výplní, plné či prosklené. Podle otáčení křídla mohou být levé nebo pravé. Univerzální dveře umožňují zvolit směr otevírání během instalace.

Dveře skládací

Tento typ dveří se používá tehdy, když není dostatek prostoru pro otvírání dveří. Dveřní panely se v okamžiku otevření překryjí a ušetří se polovina místa. Směr otvírání může být pravý nebo levý. FerreroLegno pro tento model dveří nabízí dvě kolekce: Indue a Modula

Detail

Skleněné dveře

Skleněné dveře jsou vybaveny křídly z křišťálového skla, bez profilů nebo s profily. U provedení s hliníkovými profily mohou být vytvořeny nové zajímavé varianty pomocí příček, které rozdělí plochu na 2/3/4 okna. Všechna křišťálová skla FerreroLegno jsou tvrzena podle normy UNI EN 12150 _ 1

Detail

Posuvné dveře

Dveře se mohou posunovat do zdi nebo vně zdi nebo do neviditelna. U dveří posuvných do pouzdra se dveřní křídlo zasouvá do pouzdra vestavěného ve stěně. Modely FerreroLegno mohou být posuvné do zdi (Rolling Scrighi), vně zdi (Rolling Magic), do neviditelna (Rolling Prima).

Detail

Posuvné dveře do pouzdra

Posuvné dveře do pouzdra dokonale splývají se stěnou: zárubeň není vidět a dveře jsou zásuvné. FerreroLegno vytvořila systém Zero, který je k dispozici v nejrůznějších konečných provedeních.

Detail

Karta výrobku

Doprovází produkt během nákupu a musí obsahovat oficiální název a kategorii produktu, název a výrobní značku, případný výskyt látek škodlivých člověku nebo prostředí, použité materiály a způsob zpracování, instrukce a bezpečnostní opatření při používání. (…)

Dettaglio

šrouby

i nejmenší příslušenství je pro nás důležité. Používáme šrouby vyrobené z kvalitních materiálů, které mají dobrou odolnost proti uvolňování při používání, proti oxidaci a rezivění. (…)

FerreroLegnoTechnické podrobnosti

Kompletní orámování Systém 4

Dveře jsou obloženy stejným dřevěným materiálem jako panely na bočních a horních lištách. Spodní okraj je obložen ochrannou páskou ABS proti poškození a nasáknutí případné vlhkosti podlahy.

Barevnice FerreroLegno

Standartní barevnice FerreroLegno nabízí 16 odstínů dostupných pro lakování matné, lakování lesklé a Struktury. Bianco (bílá), Cremy (smetanově bílá) a Rosso Pechino (červená Peking) jsou exkluzivní barvy značky FerreroLegno, dalších 13 odstínů tvoří součást souboru RAL.

Detail

Tvrzená skla

Skla tvrzená podle normy UNI EN 12150-1. Jsou označena štítky, které certifikují a ručí za montáž oken, která musí být provedena podle norem Ferrerolegno. Při přejímce zboží zkontrolujte, zda skla vašich dveří jsou opatřena těmito štítky.

Detail

Lakování lesklé

Lakování FerreroLegno je cyklus natírání, jenž zahrnuje aplikaci šesti vrstev polyesterového laku, přerušované určenými obdobími vysoušení: tento způsob zaručuje nadprůměrně kvalitní výsledek co se týče plnosti, lesklosti a tvrdosti a je zárukou dlouhodobého zachování původních vlastností povrchové úpravy a vyznačuje se chemickou odolností, jež podstatně přesahuje výrobky z polyuretanu. Barevnice FerreroLegno nabízí 16 variant lesklých laků.

Detail

Barevnice RAL FerreroLegno

Barevnice RAL FerreroLegno umožňuje zvolit konečnou matnou úpravu z více než 200 odstínů.

Detail

Povrchová úprava pantografem

je zvláštní typ technologie, která dovoluje ponechat panely na stejném půdorysu a pomocí basreliéfů definovat profily dekorativních linií.

Detail

Konstrukční systém / Vera

Prostřednictvím exkluzivního konstrukčního systému FerreroLegno je dveřní panel, realizovaný vrstvením a namontovaný na křídlo bez použití tradičních patek pro uchycení skla. Různá hloubka žlábků způsobuje líbivou hru světel a stínů a vytváří trojrozměrný efekt dveří, jenž je působivým architektonickým prvkem.

Detail

Konstrukční systém / Suite / Kévia

Tvarování různých dekorativních žlábků je realizováno technikou “pantografatura” (pomocí pantografu). Tato speciální výrobní technologie umožňuje ponechat panely na stejné úrovni. Pantograf modeluje různé profily dekorativních žlábků do basreliéfů, které pak při osvětlení obzvláště vyniknou.

Detail

Konstrukční systém / Yncisa

Design jednotlivých modelů je vyjádřen s maximální jednoduchostí, t.j. pomocí náčrtu. Jednotlivé dveře našich kolekcí spojuje proces realizace řezem, jenž velmi jednoduše a čistě umožňuje vznik mnoha forem.

Detail

Systém Dvojité sklo

“Systém Dvojité Sklo” je nová technologie FerreroLegno použitelná u interiérových dveří, jež umožňuje pronikání denního světla do vašeho pokoje. Používá se sklo tvrzené podle normy UNI EN 12150-1.

Detail

Systém zárubní

FerreroLegno nabízí 10 typů zárubní.

Detail

Systém Zero

Zero je inovativní systém skrytých dveří FerreroLegno. U modelu Zero není vidět skrytá zárubeň, viditelné je pouze křídlo, které vystupuje a dokonale splývá se stěnou. Je k dispozici v nejrůznějších konečných provedeních: ořech natural touch, dub natural touch, neopracované dřevo, leštěný lakovaný polyester, ekologický tmavý dub, ořech, zlatá, šedá, bílá, krémová, struktura vláken v pekingské červené a v barvách podle vzorníku RAL.

Detail

Posuvné systémy

Rolling Scrighi: systém posuvných dveří uvnitř zdi; k dispozici pro všechny modely dveří. Rolling Prima: systém posuvných dveří vně zdi; k dispozici pro všechny modely dveří. Rolling Magic: systém posuvných dveří vně zdi s viditelným nebo neviditelným systémem posunu: zeptejte se Vašeho prodejce pro jaké modely je k dispozici.

Detail

Řešení Cristal

Cristal je řešením dveří z křišťálového skla, které lze zkombinovat se všemi modely dveří a zárubní FerreroLegno. Řešení Cristal je účinné jak z estetického, tak z funkčního hlediska, a je k dispozici s hliníkovým profilem nebo bez něho, otočči posuvné uvnitř nebo vně stěny.

Detail

Sylent System

Sylent System je mimořádně účinné gumové těsnění: umožňuje dosáhnout výborného protihlukového efektu, perfektní přiléhavosti dveří po celém obvodu zárubně, je možno zvolit barvu těsnění podle základního odstínu dveří; používá speciální technologii aplikace materiálu a je vyrobeno z velmi měkkého a ohebného materiálu.

Textura Trame

Texture Trame je zvláštní povrchová úprava dosažená kartáčováním dřeva a nátěrem na otevřené póry.

Detail

© 2019 FerreroLegno - P. Iva 00666220041 - Company Info - Privacy

Concept & Design by Nitida - Powered by Blulab